Prezenty
na rocznicę

Rocznice są świętami obchodzonym od dawien dawna. I nic dziwnego - lubimy się bawić i ucztować więc każda okazja jest dobra. Świętujemy i obchodzimy rocznice z okazji urodzin, zaręczyn i ślubu, rocznice poznania się oraz okrągłe rocznice tzw. jubileuszowe i wiele innych.

Jak wybrać prezent na rocznicę

Polacy są narodem sentymentalnym z natury. Stąd w naszym życiu pojawiają się obchody przeróżnych rocznic. Świętujemy kolejne rocznice poznania najbliższej osoby, ślubu, urodzin, albo ważnych osiągnięć życiowych. Spotykamy się z tych okazji i wtedy wręczamy jubilatom prezenty na rocznicę, którą właśnie obchodzą.

 

Prezenty na rocznicę są bardzo zróżnicowane, tak jak okazje do ich wręczenia i nasze relacje z obdarowanymi. Inny prezent przynosimy rodzicom na Srebrne lub Złote Gody,inny koledze na szesnaste urodziny, jeszcze inny charakter mają prezenty na dwudziestą rocznicę pracy zawodowej naszego szefa. Ukochanej na trzecią rocznicę poznania możemy podarować zabawny, wzruszający drobiazg, dziecku na szóste urodziny jako prezenty wystarczą miniaturki samochodów lub gra logiczna, ale prezenty na trzydziestą rocznicę ślubu, czy 75 urodziny powinny być trwałe i starannie przemyślane. W każdym przypadku jednak, nieważne na jaką rocznicę je dajemy, nasze prezenty mają wyrażać najlepsze, najcieplejsze uczucia i życzenia.

 

Prezent na rocznicę ślubu

Kiedy zbliża się kolejna rocznica ślubu, niejeden mężczyzna łamie głowę, jaki prezent na rocznicę ślubu kupić żonie, aby podkreślić własną miłość i wdzięczność, i by nie narazić się na wyrzuty, że znowu nie pamiętał. W dawnych czasach było prościej. Prezent na rocznicę ślubu określony był już w samej nazwie, jako że na przykład rocznica 20 - porcelanowa, wymagała serwisu do kawy, 25 - srebrna, srebrnej biżuterii lub kompletu sztućców, a 30 - perłowa, naszyjnika z pereł. Im więcej było wspólnych lat, tym wartościowszy prezent na rocznicę ślubu, aż do rubinów, złota i brylantów. Dziś odeszliśmy od tych zwyczajów, pozostały tylko nazwy kolejnych rocznic. W dalszym ciągu jednak staż małżeński jest wyznacznikiem, jaką wartość i charakter powinien mieć prezent na rocznicę ślubu. W pierwszych latach może to być drobiazg, dowód, że pamiętamy o przemijaniu wspólnego czasu. Ale już prezent na dziesiątą rocznicę ślubu wymaga większych nakładów finansowych i starań. W ostatnich latach coraz częściej na prezent dla małżonka na rocznicę ślubu partnerzy wybierają wspólną wycieczkę, kolację w restauracji lub sentymentalną podróż - aby tylko we dwoje świętować swoją rocznicę.

 

Jak wybrać prezent na rocznicę

To jak przygotowujemy się do tego święta i jakie prezenty rocznicowe kupujemy zależy od okazji i od naszej pozycji w stosunku do solenizanta. Inny rodzaj prezentu wybierzemy dla naszego męża z okazji rocznicy ślubu, a zupełnie czego innego będzimy szukać przygotowując się do imprezy u naszego szefa z okazji 30-lecia pracy.
Każda rocznica stanowi pretekst do świętowania w mniej lub bardziej uroczysty sposób. Jednakże bez względu na rozmach z jakim jubilat obchodzi rocznicę wypada wręczyć mu stosowny prezent. Wybierając prezent rocznicowy pamiętaj jednak, że na jego podstawie solenizant może wnioskować o Twoim szacunku dla niego. Prezent nie może być zbyt skromny i również nie może sygnalizować zbytniego spoufalenia się . Oto kilka propozycji:
- album na zdjęcia, ramka multimedialna
- obraz, grafika, rzeźba
- ekskluzywny trunek
- kwiaty
- biżuteria grawerowana
- kartka z wierszem, życzeniami własnoręcznie ułożonymi
- akwarium
- rower rekreacyjny

 

Jaki obchodzimy rocznicę z bliską osobą

Jeśli obchodzisz rocznicę razem z bliską Ci osobą na przykład z mężem lub narzyczonym to możecie zdecydować się na wspólne spędzenie czasu w romantycznej atmosferze. Kilka godzin poświęconych tylko sobie może wzmocnić znacznie Wasze uczucia. Spróbuj rozważyć następujące propozycje:
- wycieczka, podróż wprzeszłość ( czyli tam,gdzie były pierwsze randki, mile spędzone razem chwile)
- romantyczna wycieczka statkiem po rzece
- wieczór spędzony w stylowym pubie lub restauracji na starym rynku

 
   
   
 
 
Copyright 2007-2009 by prezentyart.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione
 
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape