Prezenty
pod choinkę

Każdy z nas wie, że okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości i bliskości rodzinnej, to czas spotkań i chwilowego zapomnienia o codzienności i oczywiście czas na upominki i prezenty pod choinkę.

Prezenty pod choinkę dla dzieci

Nie raz i nie dwa sami przyłapujemy się na tym, że chwila, w której choinka pojawia się w naszych domach jest ostatnim dzwonkiem, aby pomyśleć o tym i owym. Warto pamiętać, że prezenty na gwiazdkę są chyba najbardziej oczekiwanymi w ciągu całego roku. I jest to chyba kwestia przyzwyczajenia - wszak od najmłodszych lat uczymy się, że choinka oznacza prezenty.

Dlatego też warto poświęcić chwilę czasu na zastanowienie i przemyśleć, jakie upominki w tym roku przygotujemy dla naszych najbliższych. A wybór jest przecież z roku na rok większy. Wiele towarów przed świętami jest objętych specjalną promocją, natomiast my chętniej kupujemy coraz droższe prezenty na gwiazdkę. Być może jest to efekt domino - kiedy ktoś ze znajomych decyduje się na
zakup czegoś wyjątkowego, nam taka decyzja przychodzi o wiele łatwiej. Być może to tylko przypuszczenie, ale za parę lat choinka może zniknąć za masą pudeł, paczek i paczuszek, które kryją wyjątkowe prezenty na gwiazdkę. Ktoś, kiedyś powiedział, że dzieci i ryby głosu nie mają - nic bardziej błędnego, ponieważ jeśli chodzi o prezenty i upominki, do powiedzenia mają najwięcej. Wiele razy słyszałam od swoich koleżanek z pracy, że ich dzieci oburzyły się lub wręcz rozpętały domową awanturę, kiedy Mikołaj przyniósł im nieodpowiednie prezenty pod choinkę.

 

Na szczęście "rozpoznanie terenu" w przypadku najmłodszych nie jest takie trudne - wystarczy zachęcić pociechy, aby napisały list do Świętego Mikołaja i w nim w dowolnej formie przedstawiły, jakie upominki ma przynieść. Pamiętajcie, że prezenty to okazja do kształtowania charakteru i postaw dzieci wobec świata. Dlatego prezenty pod choinkę powinny cieszyć, ale przede wszystkim rozwijać. Czasem jednak nie sposób połączyć tych dwóch, pozornie podobnych kwestii i wówczas upominki nieco tracą swój wychowawczy charakter. Z drugiej strony prezenty pod choinkę powinny przede wszystkim stanowić powód do radości i dawać poczucie, że dawane są z serca. Chcąc wychowywać i uczyć nasze dzieci, nie popadajmy więc w skrajności. Pamiętajmy, że dzieciństwo to czas radości i beztroski - nie starajmy się więc za wszelką cenę, aby nasze prezenty pod choinkę były elementarzami wiedzy z naszych ulubionych dziedzin.

 

 

Kiedy kupować prezenty pod choinkę

No i najważniejsze - nie odkładajmy zakupów na ostatnią chwilę - bez względu na to czy zamierzamy wybrać się do centrum handlowego czy dokonać zakupów w sieci. Jeśli to tylko możliwe spróbujcie zadecydować już w listopadzie, jakie gwiazdkowe upominki kupicie. Wtedy też będziecie mieli okazję wybierać w naprawdę szerokiej gamie produktów oraz posłuchać porad sprzedawców i w ten sposób sprawić, że Wasze prezenty pod choinkę będą naprawdę wyjątkowe. Jak to często bywa, trafiony zakup jest kwestią przypadku, dlatego warto poświęcić kilka godzin na poszukiwania, a inspiracja przyjdzie sama. Możecie mi wierzyć - nie musi to być rzecz droga, choć w pierwszym momencie nasuwa się samo, że największą radość sprawiają przedmioty na co dzień niedostępne. Nie zapominajcie jednak, że wyjątkowa, świąteczna atmosfera i otoczona prezentami choinka ma jednak w sobie coś niesamowicie magicznego, coś, co sprawia, że czujemy się wyjątkowo i w niesamowity sposób postrzegamy świat. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby prezenty pod choinkę również były w swój indywidualny sposób wyjątkowe. Warto! - bo cóż może być większą nagrodą dla człowieka niż uśmiech i radość osoby obdarowanej?

Wybór prezentu należy dopasować do osoby. W naszym serwisie znajdziesz także wskazówki co można kupić jako prezent pod choinkę dla taty, mamy, chłopaka, dziewczyny, dziecka, męża oraz żony.

 
   
   
 
 
Copyright 2007-2009 by prezentyart.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione
 
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape