Prezenty
komunijne

Jest temat, który jak bumerang wraca z każdą wiosną: prezenty komunijne. Kiedy nadchodzi maj i rozpoczynają się komunie, prezenty komunijne zaprzątają głowy wielu osób. Dla tych więc, którzy tej wiosny będą uczestniczyć w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, mamy kilka rad.

Od kogo prezenty komunijne?

Najogólniej prezenty komunijne można podzielić na dwie grupy. Pierwsza obejmuje prezenty ofiarowywane przez rodziców i rodziców chrzestnych, druga upominki od pozostałych gości. Prezenty komunijne z tych dwóch grup różnią się między sobą zarówno pod względem wartości, jak i charakteru. Rodzice wybierają dla swoich dzieci komunijne prezenty droższe i bardziej trwałe, podobnie rodzice chrzestni. Pierwsza komunia jest dla katolików jednym z ważniejszych wydarzeń duchowych.

 

To symboliczne przystąpienie dziecka do grona osób, które dostąpiły zaszczytu obcowania z Jezusem. Dlatego staramy się zawsze o piękną oprawę uroczystości i wartościowe, trwałe prezenty komunijne. Warto starannie przemyśleć ten problem i połączyć kilka spraw. Jeśli chcemy na przykład kupić dziecku komputer, potrzebny mu do nauki - zaplanujmy jego kupno tak, aby stanowił piękny prezent komunijny. To samo dotyczy roweru, sprzętu grającego lub telefonu komórkowego. Najczęściej wyposażymy w te sprzęty dziecko i tak, połączmy więc przyjemne z pożytecznym.

Do obowiązków rodziców chrzestnych należy zaopatrzenie dziecka w obowiązkową biżuterię komunijną. Ona także może stanowić piękne prezenty komunijne, a srebrny różaniec czy złoty medalik na łańcuszku będą towarzyszyć dziecku przez wiele lat. Pozostali goście mają mniejszy problem. Mogą wybrać na prezenty komunijne piękne, ilustrowane wydanie Biblii lub album komunijny. Doskonałe prezenty komunijne to encyklopedia, ciekawa książka czy komputerowe gry edukacyjne. Jeśli dziecko pasjonuje się sportem, można wybrać sprzęt sportowy. Zestaw do tenisa lub kometki, łyżworolki, albo piłka do gry w nogę - to doskonałe prezenty komunijne. W przypadku tej grupy gości prezenty komunijne mogą być skromniejsze.

 

Zwyczajowo jednak powinny być trwałe, służyć dziecku przez dłuższy czas. W ostatnich czasach w niektórych domach rodzice uzgadniają sprawę z gośćmi i zamiast wręczać indywidualne prezenty komunijne, fundują dziecku lokatę w banku. Niezależnie jednak do której grupy gości się zaliczacie i jaki upominek wybraliście, pamiętajcie aby zaopatrzyć prezenty komunijne w życzenia i dedykacje. Wydrukowane lub starannie wypisane na ozdobnym papierze będą stanowić dla dziecka najmilszą pamiątkę dnia Pierwszej Komunii Świętej.

   
   
 
 
Copyright 2007-2009 by prezentyart.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione
 
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape