Prezenty
gwiazdkowe świąteczne

Do najpiękniejszych swiąt obchodzonych w Polsce należy Boże Narodzenie. Jest to święto rozpoczynające się 24 grudnia i trwające do 26 grudnia. Boże Narodzenie jest przyjęte jest w religii chrześcijanskiej jako upamiętniające narodziny dzieciątka Jezus.

Boże Narodzenie - gwiazdkowe przygotowania

Święto to należy do świąt stałych i najbardziej rodzinnych. Boże Narodzenie poprzedzone jest adwentem. Podczas swiąt rodziny spotykają sie, aby razem swiętować ten najpiękniejszy czas w roku. Najcieplejsza atmosfera panuje w Wigilie 24 grudnia. Wówczas domownicy poszczą jednocześnie przygotowując wykwintne potrawy na swiąteczna wieczorną kolacje, która zaczyna się tuż po pojawieniu się pierwszej gwiazdki na niebie.

Wigilia to coś więcej niż prezenty na Gwiazdkę

Mało jest w ciągu roku świąt, które obrosłyby w taką ilość tradycji, jak Święta Bożego Narodzenia. Tradycje i zwyczaje gwiazdkowe w Polsce są różnorodne i bogate. Co ciekawe - nawet osoby niewierzące kultywują tradycje i zwyczaje gwiazdkowe. Tradycyjne spożywanie wieczerzy wigilijnej, która rozpoczyna się z błyśnięciem pierwszej gwiazdki, jest poprzedzone ważnym momentem dzielenia się opłatkiem i ma znaczenie symboliczne. To moment wybaczenia wszystkich nieporozumień i niesnasek, zespolenie rodziny, poczucie bliskości. Prezenty na Święta są także elementem tradycji, aczkolwiek nie najważnieszym.

 

Prezenty na Gwiazdkę

Prezenty na gwiazdkę to posłańcy radości, to niepozorni, a jakże ważni czciciele tradycji bożonarodzeniowej. Wręczane przez Mikołaja, albo znajdowane pod choinką - prezenty wigilijne stanowią nieodłączny, przemiły akcent wspólnej Wigilii. W niektórych domach dostają je jedynie grzeczne dzieci, w innych każdy przygotowuje upominek dla każdego. Prezenty na Święta mogą być duże lub małe, bardzo drogie lub za kilka złotych - wszystko zależy od tradycji domowej i możliwości finansowych. Ale jest to tak istotny element przygotowań świątecznych, że na każdej liście sprawunków właśnie prezenty wigilijne zajmują poczesne miejsce - i słusznie. Lubimy przecież dostawać je wszyscy, niezależnie od wieku.

 

Wybór prezentu należy dopasować do osoby. W naszym serwisie znajdziesz także wskazówki co można kupić jako prezent gwiazdkowy dla taty, mamy, chłopaka, dziewczyny, dziecka, męża oraz żony.

Kiedy coś leży pod choinką...

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak istotne znaczenie mają prezenty pod choinkę. Kiedy więc planujecie święta, nie zapomnijcie zastanowić się, jakie prezenty na Święta kupić najbliższym. Dla dzieci będą to przede wszystkim zabawki, dobrze więc byłoby upewnić się, co maluch już ma w swoich zasobach, aby prezenty pod choinkę nie dublowały się. Dobrym pomysłem są gry, klocki i układanki edukacyjne, mogą też być to różne kolorowanki. Prezenty pod choinkę dla starszych uczestników Wigilii nie muszą być drogie, ale starannie dobrane. Unikajcie schematów i nie kupujcie wujkowi kolejnej wody po goleniu, siostrze piątego długopisu, a babci dziesiątej pary ciepłych rajstop. Takie prezenty świąteczne pod choinkę na pewno nie ucieszą obdarowanych, a przecież mają one tworzyć świąteczny nastrój i sprawiać radość!

 

Prezenty gwiazdkowe na Boże Narodzenie

Prezenty świąteczne na Boże Narodzenie stanowią istotną część tradycji obchodów tego święta. Wręcza je Mikołaj, Dziadek Mróz, Śnieżynka, albo znajdujemy je pod choinką - w zależności od kraju, w którym mieszkamy. W naszej tradycji prezenty na Boże Narodzenie otwiera się w Wigilię, w innych krajach dopiero przy śniadaniu świątecznym. Już na kilka tygodni przed świętami w sklepach i marketach widać tłumy ludzi, wybierających świąteczne prezenty na Boże Narodzenie dla swych najbliższych. Wiadomo - trzeba wcześniej zadbać o odpowiedni dobór upominków, aby sprawić swoim bliskim autentyczną radość. Jak zwykle, najbardziej niecierpliwie na prezenty czekają czekają dzieci, dla nich bowiem Boże Narodzenie to magiczny czas. I one też zwyczajowo dostają upominków najwięcej. Dla wszystkich jednak prezenty na Boże Narodzenie stanowią miłe dopełnienie zwyczajów świątecznych.

 

Kupujemy świąteczne prezenty dla najbliższych.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak istotne znaczenie mają prezenty pod choinkę. Kiedy więc planujecie święta, nie zapomnijcie zastanowić się, jakie prezenty gwiazdkowe kupić najbliższym. Dla dzieci będą to przede wszystkim zabawki, dobrze więc byłoby upewnić się, co maluch już ma w swoich zasobach, aby prezenty pod choinkę nie dublowały się. Dobrym pomysłem są gry, klocki i układanki edukacyjne, mogą też być to różne kolorowanki. Prezenty pod choinkę dla starszych uczestników Wigilii nie muszą być drogie, ale starannie dobrane. Unikajcie schematów i nie kupujcie wujkowi kolejnej wody po goleniu, siostrze piątego długopisu, a babci dziesiątej pary ciepłych rajstop. Takie prezenty świąteczne pod choinkę na pewno nie ucieszą obdarowanych, a przecież mają one tworzyć świąteczny nastrój i sprawiać radość!

 

Podarunek, choćby najmniejszy, najtańszy i najskromniejszy, powinien być starannie i pomysłowo opakowany, sprawi wtedy więcej radości i podkreśli nasze staranie!
Rzeczy osobistego użytku, takie jak bielizna (majteczki, stanik), wypada podarować jako prezenty świąteczne wyłącznie bardzo bliskim osobom: żony, mężowie, partnerzy.
Jeśli dla wszystkich uczestników Wigilii kupiliśmy drobiazgi, a dla żony na przykład drogą biżuterię - wręczmy jej ten prezent w domu, a pod choinkę połóżmy upominek zbliżony cenowo do innych. Nikomu wtedy nie będzie przykro.
Nigdy nie podkreślajmy, jak wiele wydaliśmy na prezenty, nie tylko gwiazdkowe - to nieeleganckie!

Nie wypada okazywać niezadowolenia ze zbyt skromnego lub źle dobranego prezentu. Dbajmy o dobry nastrój!
Jeśli przyjmiecie takie założenia - prezenty świąteczne dla najbliższych staną się jeszcze jednym powodem do świętowania tego jedynego w swoim nastroju dnia!

 

Oto lista najpopularniejszych prezentów:

 

- oryginalna książka
- aparat cyfrowy
- kamera cyfrowa
- discman
- odtwarzacz MP3, MP4
- kino domowe
- komputer
- nagrywarka DVD
- telefon komorkowy
- szkatułki np. na listy
- kosmetyki
- album na zdjęcia
- zabawki dla najmłodszych
- kosze ze słodkimi upominkami

 

Warto również wiedzieć jakie są najbardziej nielubiane prezenty gwiazdkowe:
- szalik, rękawiczki, czapki
- skarpety
- bielizna
- garnki, naczynia kuchenne
- tanie dezodoranty, kosmetyki
- kapcie
- chusteczki do nosa

 

Zobacz także:

 
   
   
 
 
Copyright 2007-2009 by prezentyart.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione
 
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape