Prezenty
na Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej (pot. Dzień Nauczyciela) przypada corocznie na 14 października. Jest to jeden z ważniejszych uroczystych dni obchodzonych w szkołach. Dzień Nauczyiela jest zazwyczaj dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Święto obchodzone jest w każdej polskiej szkole.

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony jest 14 października. Dla nauczycieli to dzień wolny od pracy, dla uczniów - okazja do wyrażenia wdzięczności i sympatii swoim belfrom. Zawsze w październiku tysiące młodych i młodszych ludzi obmyśla prezenty na Dzień Nauczyciela. To nie jest prosta sprawa!

 

Prezenty na Dzień Nauczyciela budziły i nadal budzą pewne kontrowersje. Czy powinny być wręczane przez pojedynczych uczniów, czy lepiej kupić jeden, zbiorowy? Czy indywidualne prezenty na Dzień Nauczyciela nie zostaną przyjęte jako chęć przypodobania się i zapewnienia sobie lepszych ocen?

Jakie granice cenowe powinny obowiązywać przy ich zakupie? No i - oczywiście - jakie prezenty na Dzień Nauczyciela wybrać, aby sprawić radość i najlepiej wyrazić swoją wdzięczność, aby nauczyciel poczuł się doceniony? Postaramy się wam pomóc, drodzy uczniowie i udzielić kilku wskazówek. Wiadomo, że najlepszy prezent dla nauczyciela to kwiaty. Każdy je lubi, są niezobowiązujące, a pięknie przekazują wyrazy sympatii i wdzięczności. Może to być olbrzymi, wspólny bukiet, a mogą pojedyncze, skromne kwiaty. Uważacie, że to zbyt skromny prezent dla nauczyciela? Dołączcie do nich starannie przemyślany drobiazg.

 

Warto pamiętać jednak, że prezent dla nauczyciela nie może być zbyt osobisty, żeby nie krępować obdarowanego. Można wybrać organizer, dobrej klasy długopis, perfumy lub etui na pióro. Jeśli uzgodniliście, że kupujecie jeden, wspólny prezent dla nauczyciela za składkowe pieniądze i ma on być symbolem ciepłych uczuć całej klasy, możecie wybrać dobrej marki wieczne pióro, zegarek na rękę, gustowny wazon, albo choćby dużego pluszowego psa, z życzeniami zawieszonymi na szyi. Bo życzenia to też prezent dla nauczyciela, a najwięcej radości sprawiają te od byłych uczniów. Jeśli bowiem pamiętają o swoim belfrze już po skończeniu nauki - to znaczy że jego trud nie poszedł na marne.

 
   
   
 
 
Copyright 2007-2009 by prezentyart.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione
 
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape