Prezenty
na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet obchodzony jest w Polsce od czasów II wojny swiatowej. Święto to obchodzone jest 8 marca i stanowi doskonałą okazję do okazania swoich uczuć oraz szacunku wszystkim Paniom zarówno w domu jak i w pracy.

Skąd się wziął Dzień Kobiet?

Korzeni obchodów Dnia Kobiet należy szukać aż w starożytności, a w erze nowożytnej zaczęto obchodzić to święto od 1908 roku, w Ameryce. W Polsce zyskało popularność w czasach PRL-u, kiedy obchodzono je hucznie i z wielką pompą.

 

Obowiązkowe były "akademie ku czci", dyżurne goździki i prezenty na Dzień Kobiet. Żeby żadna pani nie czuła się pokrzywdzona, prezenty na Dzień Kobiet kupowano hurtem, takie same dla wszystkich.

 

Przy wtórze zapewnień, jak to panowie doceniają trud kobiet, wręczano je zainteresowanym, podsuwając jednocześnie listę z nazwiskami uprawnionych, prezenty na Dzień Kobiet należało bowiem pokwitować własnym podpisem. Dziś, na szczęście, ten dzień odzyskał normalny wymiar, a prezenty wręczane paniom na Dzień Kobiet są wyrazem rzeczywistego uznania i sympatii dla "pięknej połowy" ludzkości.

 

Prezent dla kobiety

Kiedy zbliża się Dzień Kobiet, mężczyźni obmyślają prezent dla swojej kobiety. Możliwości jest wiele. Prezent dla kobiety w dniu jej święta to mogą być ulubione perfumy, gustowna apaszka, skórzany portfel, albo jakiś gadżet do domu. Jeśli wybieracie prezent dla znajomej kobiety, najlepszy będzie niezobowiązujący drobiazg, jeśli natomiast dla kogoś bliskiego - Dzień Kobiet jest okazją, aby spełnić marzenie swojej pani i podarować jej właśnie to, co chciałaby dostać. Oryginalnym upominkiem może być na przykład karnet SPA, wizyta w salonie piękności, albo solarium. Pamiętajcie o jednym, panowie! Każdy, nawet najdrobniejszy prezent dla kobiety zyska najlepszą oprawę, jeśli dołączycie do niego choćby jeden skromny kwiatek!

 

Prezent dla dziewczyny

Niejeden chłopak ma problem, jaki prezent wybrać dla swojej dziewczyny z okazji Dnia Kobiet. Na ogół w portfelach nie za bogato, a przecież jakiś prezent dla dziewczyny przewidzieć trzeba. Bez obaw! Na Dzień Kobiet wystarczy jakiś drobiazg. Prezent dla dziewczyny ma być symbolem uznania jej kobiecości i wyrazem sympatii, nie wymaga więc dużych nakładów finansowych. To może być zabawny kubeczek z odpowiednio dobraną sentencją, płyta z ulubionymi nagraniami, malutka, srebrna przywieszka do łańcuszka, albo breloczek do kluczy. Doskonały prezent dla dziewczyny lubiącej czytać, to najnowsza książka ulubionego autora. No i oczywiście kwiaty - symbol dziewczęcego wdzięku i urody!

 

Jaki prezent na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to święto, które podkreśla wysiłek i trud jaki nasze Panie wkładają w wychowanie dzieci, zajmowanie się domem i mnóstwo innych czynności. 8 marca doceniamy to wręczając Paniom kwiaty i drobne upominki. Jest to również pretekst, by się na chwilę zatrzymać w gonitwie dnia codziennego i porozmawiać o sprawach dotyczących kobiet.

Możesz także zaprosić najbliższą Ci kobietę na kolację do wykwintnej restauracji lub na spektakl do teatru. Jeśli nie dysponujesz pieniędzmi to możesz również zaprosić swoją Panią na romatyczny spacer po parku i postawić jej lody w kawiarni. Pamiętaj, że najważniejszy jest uśmiech i życzenia - to mówi wiele o naszej szczerości.

 
   
   
 
 
Copyright 2007-2009 by prezentyart.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione
 
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape