Prezenty
na Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. W Polsce to święto obchodzone jest od 1952 roku. Jak każdego roku, dzień ten jest najbardziej oczekiwany przez nasze kochane maluchy, które wówczas sa roześmiane i uradowane podarkami od dorosłych.

Skąd się wziął Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w naszym kraju, podobnie jak w krajach sąsiednich, 1 czerwca. Historycznie ustanowiony w celu uznania praw dzieci i ich człowieczeństwa, dzisiaj stał się najbardziej tęczowym i radosnym dniem w roku. Rodzice, dziadkowie, wujkowie i ciocie prześcigają się w pomysłach, jakie prezenty ofiarować milusińskim na Dzień Dziecka. W założeniu bowiem prezenty na Dzień Dziecka powinny wywołać uśmiech na twarzy małego człowieka, sprawić mu jak największą radość. Trzeba jednak wybierać je rozsądnie, aby nie okazało się, że zasypiemy dziewczynki górą identycznych lalek, a chłopców olbrzymią ilością miniaturowych samochodzików.

Idealne prezenty na Dzień Dziecka powinny łączyć w sobie elementy zabawy z elementami edukacyjnymi, zgodnie z zasadą, że można "uczyć bawiąc". Często też w naszym zabieganym życiu święto dzieci jest okazją, aby ofiarować pociechom własną obecność i uczestnictwo w dziecięcych zabawach.

 

To będą najlepsze prezenty na Dzień Dziecka! Niejeden dorosły ma nie lada problem, kiedy usiłuje wybrać prezent dla swojego dziecka. W ostatnich latach nasze dzieci dostają mnóstwo prezentów z różnych okazji, a także bez okazji, kiedy więc zbliża się Dzień Dziecka stajemy przed dylematem, jaki prezent wybrać dla dziecka, aby sprawić mu radość.

 

Prezenty dla dziecka

Sklepy i markety pękają w szwach od nadmiaru zabawek i gadżetów. Można więc znaleźć prezent dla dziecka w różnej cenie, nietrudno też wybrać coś zgodnego z zainteresowaniami naszej pociechy. Nie przesadzajcie jednak z tymi upominkami! Lepiej kupić jeden, starannie przemyślany prezent dla dziecka, niż zasypywać je dużą ilością nieprzemyślanych drobiazgów. Dla maluchów proponujemy kolorowanki i klocki edukacyjne. Taki prezent dla dziecka - poza sprawieniem radości - rozwinie jego możliwości motoryczne i koncepcyjne. Taką samą rolę spełnią gry edukacyjne dla nieco starszych pociech. Idealny prezent dla dziecka w wieku szkolnym to encyklopedia obrazkowa, dziecięcy laptop, albo gra strategiczna. Doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka jest wspólna wyprawa. Z młodszym do wesołego miasteczka, ze starszym do aqua parku lub do muzeum. Najpiękniejszy jednak prezent dla waszego dziecka - to miłość i uczestnictwo rodziców w jego święcie!

 

Zorganizuj Dzień Dziecka

Zwierzątko dla dziecka jest prawdopodobnie najlepszym prezentem i chyba najbardziej upragnionym. Dziecko uczy się opiekuńczości i odpowiedzialności. Oczywiście ostateczna decyzja należy do rodziców, którzy muszą wziąść również pod uwagę warunki mieszkaniowe.

Również Dzień Dziecka w spędzony ZOO będzie dla każdego malucha niezapomnianym przeżyciem. Bez względu na to czy taka wizyta będzie podstawowym prezentem czy też tylko dodatkiem warto poświęcić te kilka godzin dla naszych dzieci. Długo będą one wspominać zabawne misie, tygryski, słoniki i żyrafy.

 

Przykłady prezentów dla dziecka

Dzieci otrzymują prezenty od rodziców, dziadków, rodzeństwa, chrzestnych, wójków, ciotek i wielu innych osób. Każdy z nich zastanawia się nad wyborem prezentu. Jeśli Ty również, to poniżej możesz zapoznać się z listą przykładowych prezentów:
- odtwarzacz przenośny CD, playery mp3 i mp4
- fotograficzny aparat cyfrowy
- ramka multimedialna na zdjęcia
- wieże i mikrowieze hi-fi z odtwarzaniem mp3
- radiotelefony
- telefony komórkowe
- odtwarzacze DVD, nagrywarki DVD
- zegarki, kompasy
- komputery, drukarki
- gry komputerowe, programy komputerowe
- bajki komputerowe, bajki na DVD
- rowery górskie, skutery
- sprzęt sportowy: piłki, deskorolki, rollery, snowboardy itp

 
   
   
 
 
Copyright 2007-2009 by prezentyart.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione
 
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape