Prezenty
na Dzień Dziadka

Dzień Dziadka obchodzimy 22 stycznia. Zastanawiamy się jaki prezent kupić tak dostojnemu jubilatowi. Wybór jest trudny. Warto zastanowić się nad zainteresowaniami naszego dziadka lub jego potrzebami.

Dzień Dziadka

Dzień Dziadka obchodzimy w Polsce zaraz po Dniu Babci - czyli 22 stycznia. I być może dlatego właśnie mniej się o nim mówi. A przecież prezenty na Dzień Dziadka są równie ważne, jak te dla babci! Dziadek to instytucja, dla wielu wnuków stanowi najwyższy autorytet. On ma czas i cierpliwość, której brakuje zabieganym rodzicom, on poświęca wnuczkom wiele uwagi i czasu, i jest dla nich z zasady bardziej pobłażliwy niż ojciec. Prezenty na Dzień Dziadka mają być wyrazem miłości i wdzięczności wnuków. Warto więc pomyśleć już wcześniej, co sprawi waszemu dziadkowi największą radość, aby mieć czas na przygotowanie lub kupienie odpowiedniego upominku.

Prezenty na Dzień Dziadka mają trochę inny charakter niż te, przeznaczone dla babci. Dziadkowie są na ogół mniej sentymentalni, a bardziej praktyczni i rzeczowi. Nawet, jeśli w głębi serca czują wzruszenie, rzadko je okazują. Nie dajcie się zwieść pozorom! Nawet najdrobniejsze prezenty na Dzień Dziadka będą dla waszych dziadków, dziadusiów i dziaduniów najcenniejszą pamiątką, do której wielokrotnie będą wracać, żeby upewnić się o miłości wnuków. A więc - do dzieła wnuczki i wnuczkowie! Wybierajcie prezenty na Dzień Dziadka!

Jak wybrać prezent na Dzień Dziadka

Obmyślając prezent dla dziadka, warto najpierw uzmysłowić sobie, jakie są jego zainteresowania, potrzeby, marzenia. Mniejszy problem mają małe wnuki. Piękna laurka z własnoręcznie wypisanymi życzeniami, albo ulepiony z modeliny breloczek do kluczy - to idealny prezent dla dziadka. Maluch może nauczyć się wierszyka, wyrecytować życzenia, wręczając kwiatek i to wystarczy! Ważne, że przygotowując się do wystąpienia, myślał o dziadku.

 

Starsze wnuczki już powinny wybrać bardziej przemyślany prezent dla swojego dziadka. Nie wymaga to dużych nakładów finansowych, bo nie o to chodzi! Dzisiejszy dziadek jest na ogół nowoczesny. Jeśli ma samochód - akcesoria samochodowe, jakieś drobiazgi typu gąbki do szyb, kosmetyki do karoserii lub podręczny zestaw żarówek samochodowych - będą stanowić doskonały prezent! Dla dziadka hobbysty można wybrać na prezent coś do jego kolekcji, oryginalny spławik dla zapalonego wędkarza, kolejną zapalniczkę dla dziadka - palacza, czy skrzynkę na narzędzia dla majsterkowicza. Czasem porządne wiertło jako prezent ma taką samą wymowę dla dziadka, jak bukiet kwiatów. Bo każdy dziadek przecież wie, że w tych drobiazgach ukrywa się miłość i szacunek wnuków. Prezent dla dziadka jest po prostu wyrazem tych uczuć.

 

Przykładowe prezenty na Dzień Dziadka

Możemy wybrać praktyczny przedmiot, który podczas codziennego użytkowania będzie o nas przypominał lub jakiś drobiazg, który udekoruje mieszkanie naszego dziadka. Nie musi być to nic drogiego ponieważ dla naszego jubilata najbardziej liczy się to, że o nim pamiętamy oraz, że okazujemy mu miłość i szacunek.


Dziadka bardzo trudno rozgniewać. Ze swoim doświadczeniem życiowym ze stoickim spokojem podchodzi do wielu problemów i trudnych sytuacji. Często pełni on role powiernika naszych tajemnic oraz źródła porad. Wiele w życiu już widział i wiele doświadczył. Korzystajmy z wiedzy dziadka - on chętnie się nią z nami podzieli, będzie opowiadał, przestrzegał, dawał wskazówki. Znajdźmy czasami chwilkę czasu na rozmowę z nim, a na pewno wiele skorzystamy sprawiając mu zarazem olbrzymią radość.

Kupując dziadkowi prezent na Dzień Dziadka lub z innej okazji możesz rozważyć nastepujące propozycje:


- książki z kawałami i dowcipami
- laurki, kartki okolicznościowe
- bukiet kwiatów ciętych lub kwiat doniczkowy
- piżama, szlafrok
- krawat, chusteczki, spinki
- woda kolońska, pachnidła
- zapalniczka, tabakierka, fajka, tytoń
- brelok na klucze
- zegarek, budzik
- herbata owocowa (malina, pomarańcza, kwiat jaśminu itp.)
- album na zdjęcia

 
   
   
 
 
Copyright 2007-2009 by prezentyart.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione
 
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape