Prezenty
na Dzień Babci

Babcia. Ciepła, kochana, zawsze mająca czas na wysłuchanie wnuków, przytulenie i przygotowanie jakiegoś smakołyku. Doceniamy nasze babcie właściwie dopiero, kiedy jesteśmy dorośli. W uznaniu zasług tych, jakże ważnych w rodzinie osób, dzień 21 stycznia obchodzony jest w Polsce jako Dzień Babci.

Dzień Babci

Już wcześniej wnuczkowie obmyślają prezenty na Dzień Babci. Młodsze dzieci przygotowują samodzielnie wykonane upominki - pełne wdzięku i nieporadności drobiazgi na Dzień Babci pod okiem mamy lub wychowawczyni w przedszkolu. Starsze zdane są na własną inwencję. Nawet te już bardzo dorosłe wnuki, mające własne rodziny, na Dzień Babci przynoszą prezenty.

Wiadomo, babcie są na ogół sentymentalne, lubią gromadzić i przechowywać przeróżne pamiątki. Prezenty na Dzień Babci są dla nich dowodem miłości wnucząt, świadectwem ich pamięci, tego, że babcia jest potrzebna i nie liczy się dla nich rzeczywista wartość prezentu, a okazane serce. Pamiętajcie o tym i przygotujcie swoim babciom prezenty na Dzień Babci, choćby to miały być symboliczne drobiazgi!

Jak wybrać prezent na Dzień Babci

Co wybrać na prezent dla babci? To pytanie każdego roku w styczniu zaprząta głowy tysięcy wnuków. Nasz prezent dla babci ma przecież być świadectwem miłości, wdzięczności za trud wychowania i opieki. A kochające babcie bardzo sobie cenią samodzielnie wykonane przez wnuków upominki. Młodszym wnuczkom pomogą rodzice. Można jako prezent dla babci wspólnie z dzieckiem ulepić kwiatki z modeliny, wykonać laurkę, wyklejaną skrawkami kolorowego papieru, albo pięknie pomalowaną farbami. Wewnątrz - w imieniu wnuczka - ktoś dorosły wpisze wierszyk lub życzenia. Na stronach internetowych jest ich duży wybór.

 

Starszym wnukom polecamy samodzielne wykonanie ramki (z modeliny, albo z drewnianych listewek) na zdjęcie, która razem z waszą podobizną stanowić będzie miły prezent dla babci. Można wykonać pudełko na drobiazgi lub album ze zdjęciami rodzinnymi, można namalować obrazek. Prezent dla babci można także kupić, jeśli wie się, co sprawi babci największą radość. To propozycja dla tych wnuków, które dysponują własną gotówką. No i - oczywiście - piękne życzenia! Własnoręcznie wypisane, albo przesłane za pośrednictwem SMS-a, też stanowić mogą wzruszający prezent dla waszej babci!

 

Kochajcie Wasze Babcie!

Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia. Babcia to ukochana przez wszystkich w rodzinie osoba. Pełna doświadczenia życiowego potrafi wesprzeć, doradzić i odgarnąć smutki. Staje w naszej obronie gdy ktoś nam dokucza, a jej obecność potrafi naprawić najgorsze relacje z bliskimi. Babcia nigdy się nie gniewa, wybacza nam nasze grzeszki oraz zawsze wysłucha. Chyba najbardziej silna więź łączy nasze babcie z wnukami. Ta zażyła relacja widoczna jest w niemalże każdej rodzinie. Babcie to dusze naszych rodzin i ognisk domowych - kochajmy je, wspierajmy i szanujmy. Zasłużyły sobie na to trudem swojego życia i wieloletnim wysiłkiem.

 

Przykładowe prezenty na Dzień Babci

Żaden prezent nie jest w stanie wystarczająco uhonorować naszej Babci. Poza tym dla naszych Babć nasz uśmiech i serdeczność mają większe znaczenie niż cokolwiek materialnego. Pamiętając o tym niegdy nie przychodzimy do nich z pustymi rękami. Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniego prezentu to przemyśl nastepujące propozycje:

- bukiet kwiatów
- collage z rodzinnych zdjęć
- drzewo genealogiczne
- poduszka z naszym zdjeciem, badź ciekawą anegdotką
- kubeczek z ciekawym motywem ( wyrażającym naszą miłość)
- chusty, narzuty ręcznie haftowane
- laurka wykonana przez dzieci
- wierszyki i wiersze
- ramka na zdjęcia
- album na zdjęcia
- pudełko na drobiazgi (szkatułka)
- ręcznie zdobione aniołki na każdą przypadłość
- wyroby ręcznie zdobione
- książki
- dewocjonalia

 
   
   
 
 
Copyright 2007-2009 by prezentyart.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione
 
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape